Aktualności


100 lecie Niepodległości w SP w Przyłęku Dużym

09/11/2018

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Właśnie z tej okazji nasza poradnia została zaproszona na uroczysty apel zorganizowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Przyłęku Dużym. W swoim przemówieniu pani dyrektor zwróciła uwagę zebranych, iż pamięć
o bohaterskich czynach Polaków to nasz zbiorowy obowiązek.  Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Społeczność szkolna przyłączyła się w ten sposób  do akcji „Niepodległa do hymnu” i równo o godzinie 11.11. wybrzmiały słowa Mazurka Dąbrowskiego. Apel miał bardzo ciekawą formułę - uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. A zakończenie uświetnił reprezentacyjny taniec narodowy „Polonez” w wykonaniu uczniów klas III. 

Było nam niezmiernie miło gościć w Państwa placówce i móc wspólnie przeżywać podniosłe chwile upamiętniające tak ważne wydarzenie w historii naszego państwa.

 W Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta  w Przyłęku Dużym oprócz uroczystej akademii i śpiewania hymnu zorganizowano:

1. Konkurs plastyczny dla klas I-III - "Polska nasza Ojczyzna".

2. Konkurs dla klas IV-VIII na najlepszą prezentację multimedialną "Wielcy Polacy".

3. Konkurs dla klas IV-VIII "Kocham cię, Polsko".

4. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

5. Czytanie wierszy patriotycznych młodszym uczniom przez starszych uczniów.

6. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły "A Teraz My" opracowanie i wydanie ulotki "Wieści z przeszłości" dla mieszkańców Gminy Rogów.

7. Z inicjatywy uczniów zorganizowano dzień w kolorach biało - czerwonych (ubiór, dekoracje klas, dekoracje okien w całej szkole).

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania uczniów i nauczycieli. DZIĘKUJEMY za zaproszenie!

WSTECZ