Solidarni z Ukraią
Aktualności

Pedagog proponuje

31/03/2020

Pedagog Iwona Świerczyńska

E-zasoby internetowe dla uczniów, platformy do ćwiczeń on-line.

Pedagog Iwona Świerczyńska

tel. 792-787-307, jestem dostępna na Whats App, MESSENGER.

E – ZASOBY INTERNETOWE DLA UCZNIÓW:

 1. E-PODRĘCZNIKI: https://epodreczniki.pl/ - serwis z darmowymi e-podręcznikami i e-materiałami do kształcenia ogólnego z większości przedmiotów szkolnych.
 2. LEKTURY.GOV.PL: https://lektury.gov.pl/ - serwis z dostępem do lektur szkolnych dostępnych w różnych formatach np. pdf lub audio.
 3. WOLNE LEKTURY.PL: https://wolne lektury.pl/ - darmowa biblioteka cyfrowa oraz materiały edukacyjne do nauki języka polskiego.
 4. Khan Academy – krótkie filmy wyjaśniają poszczególne zagadnienia z zakresu matematyki, biologii, fizyki, chemii, sztuki czy programowania, które można potem przećwiczyć.
 5. Pi-Stacja – krótkie wideo-tutoriale matematyczne, obejmujące cały zakres podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej. Do poszczególnych tematów są też przygotowane zadania i ćwiczenia online.
 6. Adamed SmartUp – baza wiedzy wideo i nie tylko – popularyzatorzy nauki prezentują rozmaite tematy z dziedziny biologii, fizyki, chemii.
 7. Pan Belfer – wideo-lekcje z chemii nagrane przez przebojowego nauczyciela Dawida Łasińskiego. Zgodne z podstawą programową.
 8. Uniwersytet Dzieci – kanał na YouTube  Fundacji Uniwersytet Dzieci zawiera filmy z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej, technologicznej ale jest tu też sporo materiałów o emocjach i radzeniu sobie z nimi oraz takich, które pomogą dzieciom zyskać większą samoświadomość.
 9. EDUKACJA  NOWINKI POPULARNONAUKOWE – https://www.juniorowo.pl/edukacyjna-strona-youtubea-zrodlo-swietnie-podanej-wiedzypomaga-przed-klasowka-rozwija-zainteresowania

PLATFORMY DO ĆWICZEŃ ONLINE I PROGRAMÓW KOMPUTEROWYCH WSPIERAJĄCYCH NAUCZANIE:

 1. QuizMe – można wykorzystać do zabawy w sprawdzanie wiedzy z wielu dziedzin – m.in. geografii, astronomii, chemii, fizyki, języków (polskiego, obcego). To serwis pełen quizów, testów, łamigłówek.
 2. Matlandia – materiały dla uczniów klas 4-8. Ten serwis dostępny jest odpłatnie, zaletą jest grafika i animacje. Zadania zgodne z podstawą programową.
 3. https://www.yuotube.com/channel/UCOGeU - 1Fig3rrDjhm9Zs
 4. http://www.matzoo.pl/
 5. https://www.superkid.pl
 6. http://dzieciakiwdomu.pl/category/zabawy/zabawy-matematyczne
 7. https://www.wolframa/pha.com/
 8. https://szaloneliczby.pl/
 9. https://pisupisu.pl
Wstecz